Vijesti 2024. godina

Duhovna obnova Frame Ljubunčić

Dana 2.10.2024. u župi Rođenja Blažene Djevice Marije u Ljubunčiću kraj Livna duhovnu obnovu za mlade iste župe i njihove Frame predvodio je gvardijan našeg samostana i povjerenik za mlade Banjolučke biskupije fra Domagoj Šimić. Duhovna obnova za framaše bila je priprema za njihov nadolazeći Obred primanja i obećanja, ali i za njihovo svakodnevno djelovanje kroz život.

Fra Domagoj je pripremio i na detaljan način objasnio važnost Deset Božjih zapovijedi u našim životima te ih mladima na poseban način približio i aktualizirao. Poslije promišljanja o zapovijedima mladi su imali priliku za ispovijed.

S fra Domagojem je bilo i nekoliko naših framaša s Petrićevca, koji su predstavljali našu Framu, a to su voditeljica formacije Antea Pravdić i tajnica Dorotea Bekić. Ovaj susret upisujemo u knjigu plodonosnih i snažnih u svakom smislu te riječi. Ovim putem još jednom zahvaljujemo domaćinu fra Stjepanu Orkiću i framašima kojima želimo ustrajnost na njihovom putu formacije.

samostan-petricevac.org