Vijesti 2023. godina

BLAGOSLOVLJENA RESTAURIRANA SLIKA ČUDOTVORNE GOSPE – MAJKE DOBROG SAVJETA

U nedjelju, 17. rujna 2023. u župnoj crkvi Uznesenja Marijina na Nebo u Mariji Zvijezdi, za vrijeme misnog slavlja, biskup banjolučki Franjo Komarica blagoslovio je restauriranu originalnu sliku čudotvorne Gospe – „Majke dobrog savjeta“, koju su restaurirali stručnjaci iz Muzeja Republike Srpske.

Slika će biti postavljena na isto mjesto u pobočnoj kapeli gdje je do sada bila njezina kopija.

S biskupom je koncelebrirao župnik Zvonko Topić.

Nakon blagoslova biskup je predvodio posebnu pobožnost u čast „Majci dobrog savjeta“. Ujedno je preporučio vjernicima, kojih je bilo 60-ak da se često utječu Gospi – „Majci dobrog savjeta“, koja „pomaže u svakoj potrebi i u svakom poslu“.

Župljani su s radošću doživjeli ovaj najnoviji duhovni događaj u svojoj prelijepoj crkvi.

TABB