IzdvajamoVijesti 2024. godina

Obred preminuća sv. Franje na Petrićevcu

U lijepo ispunjenoj crkvi na Petrićevcu, dana 03.10.2024. franjevačka zajednica proslavila je obred preminuća svoga utemeljitelja reda sv. Oca Franje iz Asiza. U večernjim satima nakon obavljene marijanske pobožnosti u 18:00 sati obred preminuća predvodio je samostanski i župni vikar fra Tomislav Svetinović, dok je svečano misno slavlje predslavio biskup ordinarij mons. Željko Majić uz prisutnost velikog broja svećenika banjolučkog kraja.

U svojoj propovijedi biskup Željko se dotaknuo života ovoga velikana katoličke crkve kroz Pravilo koje je ostavio svojoj subraći kao vid testamenta te naglasio kako ga i mi danas nakon više od 800 godina trebamo nasljedovati i slijediti kao svijetli primjer u katoličkoj crkvi. Također je čestitao svim franjevcima samostanskog područja i banjolučke biskupije, ali i svim članovima reda svetkovinu sv. Franje. Nakon svete mise zajedničko druženje nastavljeno je u prostorijama franjevačkog samostana.

samostan-petricevac.org